poniedziałek, 30 maja 2016

229. Kartka urodzinowa

Dokładnie kartka z okazji 60-tych urodzin. Użyłam papierów firmy Maja Design, połączyłam ją z tekturką z Crafty Moly, wykrojnikami i białym, koronkowym materiałem. Kwiaty z Wild Orchod.czwartek, 26 maja 2016

228. Memory book - week 01

Hej! Wiecie, że jestem fanką wszelkich planerów, notesów i kalendarzy, na dodatek szukam kolejnych rozwiązań na zapisywanie i utrwalanie chwil. Nie tylko przez albumy, project life, tym razem zainspirowałam się zdjęciami na instagramie i postanowiłam stworzyć swój dziennik, w którym będę opisywać wydarzenia każdego dnia. Na zdjęciu poniżej moje dwa najważniejsze "notesy", po prawej ukochany planner od webster pages, z którym się nie rozstaję, a po lewej notes, który wykonała Marysza - czyli mój memory book. 
Obok tych dwóch jest jeszcze kalendarz O TEN, w którym zapisuję Wasze zamówienia :)Pozwoliłam sobie rozmyć tekst na zdjęciach, bo te notatki są dla mnie prywatne i nie chciałam, żeby cały internet wiedział wszystkiego mnie :)


Będzie kolorowo, a z czasem mam nadzieję, że znajdą się tu moje rysunki :)

Marta

czwartek, 19 maja 2016

227. Inspiracja dla DT Agateria i kurs na easel card

Dzisiaj kolejna porcja mojej inspiracji dla DT Agateria, tym razem nieco inaczej i z małym bonusem, czyli kurem. Przygotowałam szybki kurs na wykonanie kartki typu easel card, zapraszam na bloga Agateri KLIK, gdzie dokładnie opisałam materiały, które użyłam oraz znajdziecie tam również cały kurs.

Kartka prezentuje się o tak:
Co potrzebujemy do wykonania kartki?
- papier (ja użyłam kolekcji Oh hello spring
- bazy na kartkę (u mnie 15x15cm, czyli po otwarciu 15x30cm)
- bazę wyciętą o wymiarze 15x15cm
- nożyczki, klej, taśma dwustronna
- no i oczywiście ulubione dodatki :)

To co, zaczynamy? Pracę rozpoczynam od wykonania bazy, ułatwiłam Wam to zadanie i przygotowałam małą ściągę/szablon:

Po rozłożeniu bazy mamy wymiary 15x30cm, jedną połowę zostawiam w spokoju, natomiast na drugiej zaznaczam dwa punkty, dzieląc połowę na prostokąty o wymiarach 8x15 i 7x15, w tych miejscach biguję swoją bazę:


 I możemy złożyć naszą bazę w ten sposób:


Kolejny krok, to naklejenie drugiej, wcześniej przygotowanej bazy (15x15), naklejam ją za pomocą dwustronnej taśmy klejącej:I baza na kartkę gotowa:


Teraz całość oklejam wybranymi papierami, ja wybrałam oh hello spring 4/6


I czas na moją ulubioną i jednocześnie najbardziej czasochłonną pracę, czyli wybór dodatków i ułożenie kompozycji. Przy okazji, właśnie w tym momencie robi się na biurku największy bajzel :)


Postanowiłam, że kartka będzie z okazji ślubu, więc użyłam stempla "w dniu ślubu". Odbiłam go na białej kartce, a następnie wycięłam wykrojnikiem ramkę:


Mam taki banalny trik, żeby przy użyciu maszynki nic mi się nie przesunęło i było prosto (szczególnie jeśli chodzi o napisy), używam skrawka taśmy washi, przyklejając wykrojnik do papieru, teraz mam pewność, że nic mi się nie przesunie podczas wycinania:


Czas też na stempel z liściem (uwielbiam go!), odbijam go tuszem distress, tak aby mieć efekt niedokładnego odbicia, następnie odbity liść wycinam nożyczkami do precyzyjnego wycinania i liście gotowe: 

Układam kompozycję, używam całej masty kosteczek 3D, aby całości nadać przestrzeni i zaczynam przyklejanie wszystkich elementów:


Kartka gotowa :)

czwartek, 12 maja 2016

226. Kopertówki komunijne

Pamiątki I Komunii Świętej w formie kopertówki
wtorek, 10 maja 2016

225. Męska urodzinowa kartka

Coś w innych kolorach, czyli męska kartka urodzinowa :

Pozdrawiam,
Marta

sobota, 7 maja 2016

224. Mediowo, kartki i tagi

Jakiś czas temu udało mi się trafić na warsztaty Doroty Kopeć, które odbyły się w Gdyni. Skoro Dorota przyjechała do nas, nie mogło mnie zabraknąć. Pomimo, że musiałam nieco szybciej wyjść z warsztatów, żeby zdążyć na pociąg PKM, udało mi się co nieco stworzyć. Całość skończyłam i "doszlifowałam" w domku, już na spokojnie :) Same warsztaty wspominam bardzo miło i cieszę się, że pojechałam, a Dorotce bardzo dziękuję :)


W pracach pojawiają się piękne listki,  to stempel z Agaterii! :) Kupicie go tutaj: KLIK!

Pozdrawiam, Marta

czwartek, 5 maja 2016

223. Kartki na dzień mamy! Dt Agateria

Dzisiaj mój debiut w DT Agaterii - oj jak się cieszę, ze mogę pracować z tak świetnymi materiałami, które od dawna używam. W moje ręce trafił nowy stempelek do kolorowania (boski!) właśnie z Agaterii, do tego tekturki, papiery, maski - wszystko znajdziecie na półkach tego sklepu.
Zapraszam na bloga firmowego, gdzie podaję więcej informacji na temat materiałów i samych prac: KLIK.


Jak Wam się podobają?
Marta :)

wtorek, 3 maja 2016

222. Prosto i elegancko - Komunia Święta

Kolejne kartki, pamiątki I Komunii Świętej, tym razem delikatnie, skromnie i elegancko.


 


 W dalszym ciągu przyjmuję zamówienia: zaborowska.art@gmail.com

Pozdrawiam,
Marta

poniedziałek, 2 maja 2016

221. Pamiatka komunijna

Maj rozpoczynam na blogu z kolejna Pamiątka I Komunii Świętej, delikatnie i dziewczęco, za sprawą pięknych papierów z Galerii Papieru :)