sobota, 26 listopada 2016

286. Po andrzejkach i kurs dla Agaterii

Witam! Ten post miał pojawić się kilka godzin szybciej, ale miałam dzisiaj problemy z wyspaniem się :) Byliśmy na charytatywnej imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez szkołę w Kartuzach, której mój mąż jest absolwentem :) Impreza była bardzo udana, odbył się kiermasz, kilka losowań oraz licytacja! Wszystkie pieniążki idą na cele charytatywne! Kupiliśmy wieniec świąteczny, przepiękny, a udało nam się wylicytować .. koszulkę Piotra Chrapkowskiego oraz razem ze znajomymi wylicytowaliśmy kolację w pobliskiej restauracji! Za rok na pewno też się wybierzemy!Przygotowałam dzisiaj dla DT Agaterii kurs krok po kroku na kartkę świąteczną z chudym reniferkiem :) Zapraszam do tworzenia! 


 Zaczynamy od kolorowania naszego stempla, ja koloruję markerami Copic:


Zaczęłam od bombek, do kolorowania używam minimum 3 odcienie danego koloru. Najpierw nanoszę najjaśniejszy, potem najciemniejszy i dalej pośredni, na końcu dodaję kilka razy najciemniejszego odcienia, żeby dodać wyrazistości. 


Kiedy stempel jest już pokolorowany, dodaję trochę bieli "połysku" - żeby obrazek był jeszcze bardziej wyrazisty, używam do tego białego pisaka:


Stempel gotowy, czas na materiały do kartki, przygotowuję: bazę na kartkę, papiery, kawałek tekturki, koronki i oczywiście kleje i taśmy. Stempel wycinam dokładnie nożyczkami.


A z tekturki wycinam bazę na choinkę, odręcznie i na oko :)


Następnie naklejam na bazę choinki kawałki koronek, jedną na drugą:


Choinka gotowa!


Kolejny krok to ułożenie kompozycji, tutaj postawiłam na prostotę gdyż choinka i renifer same w sobie są już piękne, więc nie potrzebne jest dodawanie wielu dodatków.
Kiedy już wszystko mam przyklejone na bazę, całość pokrywam delikatnie sztucznym śniegiem i gesso - najczęściej do tego używam zwykłej gąbki :)


Karteczka gotowa:


Teraz czekam na Wasze prace! Zapraszam do tworzenia, a poniżej wklejam linki do materiałów, buziaki! Marta Zaborowska
http://sklep.agateria.pl/pl/boze-narodzenie-zima/1173-renifer-z-bombkami-5902557829026.html http://sklep.agateria.pl/pl/papiery/1193-papier-magic-dreams-5902557870127.html


2 komentarze:

  1. Renifer jest bombowy! :)
    Pozdrawiam,
    Emilia

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolacja sądzę, że była smaczna, a impreza udana. Reniferek bomba - super sympatyczny, karteczka urocza.:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)